"Pod Sosnami" ul. Tomaszowska 17, 22-672 Susiec, tel.: +48 (84) 6654978

Susiec

2012-04-27
       Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To miejsce wyjątkowe, niepowtarzalne, klimatyczne. Chcąc zwiedzić piękne miejsca, warto z pewnością obrać tę część Polski, jako docelowy punkt swoich wakacji, dni wolnych od pracy, długo oczekiwanego urlopu.

 

       Dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do wsi Susiec, które swoim niepowtarzalnym pięknem, potrafi zakochać w sobie każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Wieś ta leży w województwie lubelskim, w powiecie Tomaszewskim, na pograniczu Roztocza Środkowego, Wschodniego, a także Równiny Biłgorajskiej i Płaskowyżu Tarnogrodzkiego.

       Sama wieś swoich początków dopatruje się w 1582 roku. Przez wiele lat, zmieniano jej kresy, dołączano inne wsie i kolejne tereny. W 1800 roku wzniesiono piękny drewniany kościół, który po pięćdziesięciu latach, został zmieniony na murowany. Dziś to jedna z największych baz turystyczno-wypoczynkowych na Roztoczu Środkowym.

       Susiec tworzą w większości obiekty noclegowe, kwatery agroturystyczne, pola namiotowe i działające w sezonie letnim schronisko młodzieżowe PTSM. We wsi tej znajduje się stacja kolejowa PKP, znany już wszystkim pomnik Kargula i Pawlaka, stara dzwonnica, zabytkowy młyn z 1925 roku, a także kościół pod wezwaniem świętego Jana Nepomucena.

       Wybierając tą wieś w powiecie tomaszowskim, Gimie Susiec, na czas odpoczynku i relaksu, z pewnością można spodziewać się mile spędzonego czasu, cudownych chwil na łonie natury z pięknym krajobrazem, mnóstwa wrażeń, pięknych zabytków i atrakcji, które Susiec z pewnością jest w stanie nam dostarczyć.

Ilość odsłon: 5142
Projekt i realizacja: strony internetowe Tomaszów Lubelski Website-Studio